درمان جراحی اسکولیوز

اکثر جراحان اسکولیوز موافق هستند که کودکانی که انحنای بسیار شدید دارند (۴۵ تا ۵۰ درجه و بالاتر) برای کاهش انحنا و جلوگیری از بدتر شدن آن به جراحی نیاز دارند.

عمل اسکولیوز فیوژن ستون فقرات است. ایده اصلی این است که مهره‌های منحنی را مجدداً تنظیم و با هم ترکیب کنید تا به یک استخوان منفرد و جامد تبدیل شوند.

با ابزارها و فناوری های موجود امروزه، جراحان اسکولیوز می توانند به طور قابل توجهی منحنی ها را بهبود بخشند.

دلایل نیاز به درمان جراحی اسکولیوز

اگر منحنی شما بیشتر از ۴۵ تا ۵۰ درجه باشد، به احتمال زیاد حتی پس از رشد کامل بدتر می شود. این ممکن است بدشکلی زیبایی در پشت شما را افزایش دهد و همچنین بر عملکرد ریه شما تأثیر بگذارد. جراحی توصیه می شود.

انحناهای بین ۴۰ تا ۵۰ درجه در یک کودک در حال رشد در یک ناحیه خاکستری قرار می گیرند – عوامل متعددی ممکن است بر اینکه آیا جراحی توصیه می شود تأثیر بگذارد. اینها را باید با جراح خود در میان بگذارید.

درمان جراحی اسکولیوز چقدر موفقیت آمیز است؟

همجوشی ستون فقرات در جلوگیری از رشد منحنی بسیار موفق است. امروزه پزشکان همچنین می توانند منحنی را به میزان قابل توجهی صاف کنند که ظاهر بیمار را بهبود می بخشد.

ستون فقرات من بعد از جراحی چقدر صاف خواهد بود؟

از آنجایی که استخوان های ستون فقرات شما از طناب نخاعی شما محافظت می کنند، جراح استخوان ها را فقط تا جایی که ایمن باشد صاف می کند.

میزان اصلاح جراحی بستگی به انعطاف پذیری اسکولیوز قبل از عمل دارد. به طور کلی، هرچه منحنی شما انعطاف پذیرتر باشد، اصلاح بهتری از جراحی انجام می شود. پزشک شما می تواند انعطاف پذیری شما را قبل از جراحی با اشعه ایکس مخصوص به نام فیلم های خمشی یا کششی اندازه گیری کند.

اکثر بیماران پس از جراحی با انحناهایی که کمتر از ۲۵ درجه صاف شده اند، بهبود می یابند. در بسیاری از موارد، این منحنی های کوچک به سختی قابل توجه هستند.

پس از جراحی اسکولیوز

بلافاصله پس از جراحی، درد بیشتری نسبت به قبل وجود خواهد داشت، اما این درد معمولاً طی یک دوره چند هفته تا چند ماه برطرف می شود. اکثر بیماران گزارش می دهند که کمردرد آنها یک سال بعد از جراحی بهتر از قبل است.

توانبخشی منظم با فیزیوتراپی پس از درمان جراحی اسکولیوز از اهمیت زیادی برخوردار است و به بازگشت هرچه سریع تر بیمار به شرایط عادی برای انجام فعالیت های روزمره کمک زیادی خواهد کرد.

 

کلمات مرتبط :

درمان جراحی اسکولیوز – بهترین جراح اسکولیوز در تهران – متخصص ستون فقرات – جراح ستون فقرات