جراحی تنگی کانال نخاع به بازگشایی کانال نخاعی شما کمک می کند، کانالی در ستون فقرات شما که نخاع و سایر اعصاب شما را در خود جای می دهد.

زمانی که فضای کانال به دلیل ورم مفاصل، خار استخوانی یا سایر مشکلات باریک می شود، پزشک جراحی را انجام می دهد. هنگامی که این اتفاق می افتد، اعصاب را می توان نیشگون گرفت یا فشرده کرد.

تنگی کانال نخاعی معمولا در افراد میانسال یا مسن اتفاق می افتد.

علائم می تواند شامل درد در گردن، پشت یا پاها باشد. بی حسی، ضعف یا گرفتگی در بازوها یا پاها؛ و مشکلات پا گاهی اوقات درد ساق پا می تواند آنقدر بد شود که نتوانید راه بروید.

آیا جراحی تنگی کانال نخاع تنها گزینه من است؟

ممکن است جراح ستون فقرات شما ابتدا بخواهد قبل از اینکه به جراحی روی بیاورد، درمان های دیگری را امتحان کند. آنها ممکن است پیشنهاد کنند:

  • مسکن ها. داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن (تیلنول)، ایبوپروفن (ادویل، موترین) یا ناپروکسن (Aleve) ممکن است درد شما را کاهش دهند.
  • کورتیزون این یک استروئید است که پزشک شما به ستون فقرات شما تزریق می کند. تسکین کوتاه مدت – و گاهی دائمی – به همراه دارد.
  • فیزیوتراپی یا ورزش. این می تواند عضلات کمر و شکم شما را تقویت کند، توانایی راه رفتن شما را بهبود بخشد و درد شما را کنترل کند.

اما اگر این چیزها جواب نداد و به دلیل درد در انجام روال عادی خود با مشکل مواجه شدید، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند. شما و پزشکتان قبل از تصمیم گیری در مورد جزئیات پرونده خود صحبت خواهید کرد.

چگونه برای جراحی تنگی کانال نخاع آماده شوم؟

قبل از جراحی، پزشکان ورزش را به شما توصیه می کنند که به بهبود سریعتر کمک می کند. آنها همچنین به شما خواهند گفت که اگر هنوز از تنباکو استفاده می کنید سعی کنید سیگار را ترک کنید.

شما باید مصرف هر دارویی را که ممکن است با بیهوشی واکنش نشان دهد (دارو یا گازهایی که درد را در طول عمل مسدود می کنند) متوقف کنید. قبل از جراحی همه داروها و مکمل هایی را که مصرف می کنید با پزشک خود بررسی کنید.

باید مطمئن شوید که کسی را دارید که شما را به بیمارستان ببرد و به خانه برگردد.

انواع جراحی تنگی کانال نخاع

سه نوع رایج جراحی تنگی نخاعی عبارتند از:

  • لامینکتومی این رایج ترین است. پزشک استخوان، خار و رباط‌هایی را که به اعصاب شما فشار می‌آورند بیرون می‌آورد. آنها یا یک برش منفرد، بزرگ یا چند برش کوچک ایجاد می کنند.
  • همجوشی ستون فقرات. پزشکان گاهی این کار را همراه با لامینکتومی انجام می دهند. این شامل اتصال مهره ها به یکدیگر برای کاهش حرکت در ستون فقرات است. پزشک شما ممکن است از پیچ‌های فلزی، میله‌ها یا سایر سخت‌افزارها برای اتصال مهره‌ها استفاده کند تا زمانی که استخوان جدید بین آنها رشد کند، یا می‌تواند استخوان را از جای دیگری برای تحریک رشد جدید بگیرد.
  • فورامینوتومی در این روش، جراح بخشی از مهره‌ها را که ریشه‌های عصبی در آن منشعب می‌شوند، به بقیه بدن شما گسترش می‌دهد.

 

کلمات مرتبط :

بهترین جراح ستون فقرات – بهترین جراح انحراف ستون فقرات – بهترین جراح تنگی کانال نخاعی