بهترین درمان اسکولیوز

چندین روش اصلی وجود دارد که ممکن است انجام شود ، که شامل معاینات منظم و دوره ای بدون اقدام درمانی خاص ، استفاده از بریس و جراحی است.

معاینات دوره ای

به خصوص برای کودکان خردسال مبتلا به اسکولیوز ، ممکن است نیازی به درمان نباشد ، زیرا ممکن است با بزرگ شدن کودک این وضعیت خودبخود اصلاح شود. به همین دلیل ، برای نظارت بر پیشرفت انحنای ستون فقرات در طول رشد و مشاهده مداخله لازم است و در صورت بدتر شدن وضعیت ، مداخله لازم است. تصاویر اشعه ایکس اغلب به عنوان روشی برای نظارت بر تغییرات منحنی ستون فقرات استفاده می شود.

بریس

بریس پشتی را می توان برای کودکان مبتلا به اسکولیوز در حالی که در حال رشد هستند استفاده کرد تا از بدتر شدن انحنای ستون فقرات جلوگیری شود. اعتقاد بر این است که این امر در اصلاح منحنی کمک نمی کند ، اما همه متخصصان اسکولیوز این عمل را تأیید نمی کنند.

بریس پشتی باید به طور صحیح بر روی ستون فقرات نصب شود ، که معمولاً با گرفتن گچ از پشت کودک و خیاطی بریس متناسب با آن انجام می شود. بسته به مصالح به کار رفته در ساخت ، بریس ها ممکن است سفت یا انعطاف پذیر باشند. بریس های پشت برای اسکولیوز معمولاً طوری طراحی شده اند که به خوبی در زیر لباس استتار می شوند تا مانعی اجتماعی برای افراد نباشد.

بهترین درمان اسکولیوز

بهترین درمان اسکولیوز

بیماران باید بریس را همیشه بپوشند ، به استثنای حمام ، دوش یا ورزشهای تماسی. برای اکثر ورزشها و سایر فعالیتهای روزمره ، بریس را می توان طبق معمول استفاده کرد. بریس معمولاً تا زمانی که رشد کودک متوقف نشود ، تقریباً در ۱۶ یا ۱۷ سالگی مورد نیاز است.

برای کودکان زیر دو سال ، ممکن است بتوان از گچ برای هدایت رشد ستون فقرات و اصلاح منحنی مربوط به اسکولیوز استفاده کرد. این یک نوع بریس خارجی است که برای استفاده مداوم طراحی شده است و به طور منظم بازسازی می شود تا هر دو تا سه ماه یکبار رشد جدید را تقویت کند. این روش می تواند برای صاف کردن ستون فقرات برای برخی از کودکان کافی باشد ، در حالی که برخی دیگر با افزایش سن به حمایت مداوم با بریس نیاز خواهند داشت.

سایر راهکارهای درمانی

کمردرد یکی از مشکل سازترین علائم اسکولیوز است ، به ویژه در بزرگسالانی که از این بیماری رنج می برند. به همین دلیل ، ممکن است داروهای ضد درد برای کمک به مدیریت درد مرتبط توصیه شود.

پاراستامول یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن یا آسپرین معمولاً اولین انتخاب داروها هستند. برای درد شدیدتر ، تزریق کورتیکواستروئید یا بی حسی موضعی به محل آسیب دیده ممکن است مفید باشد اما در صورت استفاده طولانی مدت با عوارض جانبی بیشتری همراه است.

ورزش منظم برای افراد مبتلا به اسکولیوز ضروری است و همچنین باید برای کودکانی که نیاز به بستن بریس دارند تشویق شود. تصور می شود که ورزش باعث بهبود تن ماهیچه ها و قدرت بدن و همچنین بهبود وضعیت عمومی و انعطاف پذیری می شود ، اگرچه این امر هنوز توسط تحقیقات علمی تایید نشده است.

همچنین مواردی وجود داشته است که از درمان های جایگزین مانند درمان کایروپراکتیک و تحریک الکتریکی سود می برد.

جراحی اسکولیوز

جراحی بهترین درمان اسکولیوز در موارد انحنای بسیار شدید است که توسط بهترین جراح اسکولیوز انجام می گیرد.
جراحی اصلاحی ممکن است گزینه ای برای افرادی باشد که پس از آزمایش سایر روش های درمانی همچنان با مشکل روبرو هستند.

برای کودکان زیر ده سال ، میله های در حال رشد را می توان برای کنترل رشد ستون فقرات وارد کرد و ممکن است تا حدی آسیب های موجود را اصلاح کند. میله ها باید مرتباً کنترل شوند و معمولاً با رشد کودک دو تا سه بار در سال طول می کشد. این میله ها بعداً با رسیدن به قد بزرگسالان برداشته می شوند.

برای نوجوانان یا جوانان ، ممکن است در درمان اسکولیوز به فیوژن ستون فقرات نیاز باشد. این شامل صاف شدن ستون فقرات با استفاده از میله های فلزی و پیوند استخوان برای ثابت نگه داشتن ستون فقرات در موقعیت صحیح است. این یک عمل بزرگ محسوب می شود و میله ها معمولاً تا زمانی که مشکلی ایجاد نشود به طور دائمی در ستون فقرات بیمار باقی می مانند.

 

کلمات مرتبط :

بهترین جراح اسکولیوز – بهترین درمان اسکولیوز – جراحی اسکولیوز – علائم اسکولیوز